Wycieczka do Lwowa – co i jak?

Lwów jest magicznym miejscem. Wiele atrakcji znajduje się na Rynku. Możemy tutaj znaleźć różne restauracje, bary, kawiarnie, muzea. Panuje tutaj niesamowita atmosfera. Na Rynku można kupić fantastyczne przedmioty ręcznej roboty. Kupić tu można m.in. grawerowane skrzynki drewniane, haftowane bluzki, unikalną biżuterię. Nie można tego przegapić. Jest to bowiem magiczne miejsce, w którym można łatwo zauważyć wielokulturowość Lwowa. Występuje tutaj niezwykła mieszanka wąskich i szerokich uliczek. Każdy pub i restauracje są inne. Nie sposób zwiedzić wszystkie. To piękny plac z klasycznymi rzeźbami (greckimi/rzymskimi) w każdym rogu. Nocą można udać się na jeden z koncertów lokalnych muzyków.

Stare Miasto

To wyjątkowe miejsce, zwłaszcza dla miłośników historii. To po prostu idealne miejsce na spacer. Można chodzić tutaj cały dzień, po prostu ciesząc się podziwianiem budynków i czuciem wyjątkowej atmosfery, dzięki architekturze miasta. Dodatkowo istnieje tutaj mnóstwo dobrych, tanich restauracji, w których można znaleźć kuchnie z całego świata. Znajduje się tutaj kilka różnych muzeów i restauracji tematycznych, Można tutaj wiele zwiedzić za na prawdę niską cenę.

Ratusz we Lwowie

Stąd możesz zobaczyć niemal całe miasto. Wystarczy wspiąć się na szczyt wieży. Budynek ma swoją historię, jest częścią tajemnicy i sekretu. Każdy, będąc we Lwowie, powinien go odwiedzić. Ratusz we Lwowie ma dużą wieżę, więc warto przygotować się na pewien wysiłek, aby wspiąć się na górę. Jednak wysiłek się opłaca, ponieważ możemy stąd podziwiać niesamowite widoki na Stare Miasto. Schody są wąskie, dlatego bądźmy ostrożni. To wspaniałe miejsce. Budynek został wzniesiony w latach 20 XIX wieku. Niestety nie ma tu windy, dlatego warto zastanowić się dwa razy, zanim zdecydujemy się na wspinaczkę.

Wiele biur podróży organizuje tego typu wyjazdy. Wycieczki do Lwowa z Warszawy są organizowane przynajmniej raz w tygodniu. Lwów to niesamowite miasto, z wieloma wyjątkowymi zabytkami. Z pewnością spędzimy tu miłe chwile i zobaczymy wiele interesujących miejsc.