Wyjątkowy zapach na specjalne okazje

Wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, posiada swój ulubiony zapach perfum, których używa na co dzień.

Oczywiście możemy wybrać zapachy, które nosimy na sobie na co dzień, jak również zapachy na specjalne okazje. Jeżeli poszukujemy czegoś wyjątkowego, możemy zwrócić uwagę na zapachy orientalne, które mogą być dobrym pomysłem na wieczorne spotkanie, bardziej oficjalną okazję. Zapachy orientu to ciekawe kompozycje, które mogą być mieszankami roślin pochodzących z Maroka, Indii czy też Egiptu.

Wyjątkowy zapach na specjalne okazje

Jakie nuty zapachowe charakteryzują perfumy orientalne

Perfumy znane są od tysięcy lat, niegdyś do ich produkcji wykorzystywano olejki pozyskiwane przykładowo z płatków kwiatów, niekiedy były to także aromaty, które powstawały ze spalania roślin czy też przypraw. Perfumy charakterystyczne dla bliskiego wschodu często mogą kojarzyć nam się z zapachami orientalnych owoców, charakterystycznymi przyprawami, żywicami. Oczywiście perfumy orientalne to zapachy skomponowane z wielu ciekawych składników, takich jak przykładowo wanilia, drzewo sandałowe oraz bardzo charakterystyczny dla orientu pieprz. Często spotykamy tam nuty korzenne, zapachy szafranu, gałki muszkatołowej, cynamonu czy też kurkumy.

W odróżnieniu od zapachów lekkich, owocowych czy też kwiatowych, zapachy orientalne są bardziej intensywne, wyraziste, mogą zawierać domieszki zapachów kwiatowych, przez co będą to zapachy bardzo wyjątkowe. Oczywiście nie zawsze zapach orientalny będzie najlepszym rozwiązaniem na co dzień, zwłaszcza do biura, gdzie mógłby nie być dobrze odbierany przez współpracowników, jednak na randkę w restauracji czy też imprezę będą to doskonałe perfumy. Warto pamiętać, iż powinniśmy poszukiwać zapachów trwałych, które będą wyczuwalne przez długi czas. Nuty zapachowe charakterystyczne dla orientu także ambra, piżmo, bursztyn, które możemy wyczuć przez wiele godzin.

Często perfumy orientalne to także kompozycje uniseks, czyli odpowiednie zarówno dla panów, jak i dla pań. Charakterystycznym zapachem dla orientu może być wanilia, dodatkowo zapachy drzewne, zapachy kadzidła. Oczywiście wielu znanych producentów perfum, wiele marek, posiada w swojej ofercie perfumy orientalne, które możemy zakupić na stronie https://francuskieperfumy.pl/perfumy-orientalne. Z pewnością będą ciekawym zapachem dla osób, które poszukują czegoś wyjątkowego, na specjalną okazję.