Budapeszt dla aktywnych i nie tylko

Wśród najbardziej popularnych miast w Europie należą bezsprzecznie Londyn, Paryż, Barcelona i Rzym. Jest jeszcze sporo innych, które są tak samo godne odwiedzenia, a co więcej przemawia za nimi konkurencyjność cenowa. Do takich miast należy z pewnością Budapeszt.

Budapeszt położony jest nad bajecznym Dunajem, po dwóch brzegach tej rzeki. Jedna część miasta to Buda ze wzgórzem zamkowym i Górą Gellerta. Druga zaś, to ulice Starego Miasta z Bazyliką św. Stefana i słynną ulicą Vaci. Budapeszt jest atrakcyjny pod wieloma względami, dlatego też przyciąga co roku miliony turystów z całego świata. Co więcej, każdy znajdzie w węgierskiej stolicy coś dla siebie.

Budapeszt – dla aktywnych

Dla osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas, z pewnością liczne parki okażą się bardzo przekonujące. Są one ogromne i bardzo zadbane, przez co można czuć się w nich bezpiecznie. Najbardziej polecanym jest Margit-wyspa z wielką fontanną, bieżnią, ogrodem japońskim i tysiącami Węgrów spędzającymi tam wolne popołudnie.

Dla szukających relaksu

Wycieczka do Budapesztu z Katowic są celem, wszystkich tych, którzy chcą odpocząć i zaznać chwili wytchnienia. Budapeszt jest o tyle, unikalny, że rzadko w którym mieście udaje się połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem. Tutejsze łaźnie dają ku temu dużo okazji. Znajdziemy je w rozmaitych zakątkach miasta, niestety trudno powiedzieć, by były one tanie.

Dla historyków

Każde miasto niesie za sobą jakąś historię. Jednak Budapeszt to kopalnia wiedzy o dziejach Europy na przestrzeni wieków. Warto zatem zagłębić się w historię tego miejsca. Szpital w skale to niesamowita kopalnia wiedzy o realiach wojennego Budapesztu. Muzeum jest interesującą atrakcją dla dorosłych, ale i niesamowitą przygodą dla dzieci. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia za względu na historyczne korzenie jest Dom Terroru. Muzeum jest miejscem, gdzie kilkadziesiąt lat temu ginęli w męczarniach i torturach węgierscy bohaterowie.