Popękane naczynka jak się ich pozbyć

Popękane naczynka krwionośne są bardzo powszechnym problemem, z którym trudno sobie poradzić. Usunąć dolegliwość nie jest łatwo, zaś skóra wrażliwa wymaga pielęgnacji szczególnej, a zwłaszcza w okresie zimy, kiedy nasza skóra ma kontakt z zimnym powietrzem. Kosmetyki dostępne na rynku działają jedynie profilaktycznie, dlatego jedynym rozwiązaniem, aby pozbyć się pajączków jest wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Przyczyny popękanych naczynek krwionośnych. 

Najczęstszymi przyczynami popękanych naczynek jest nieprawidłowe funkcjonowanie układu krążenia a także zachodzące w organizmie zmiany hormonalne. Częstym powodem są także alergie, zaś problem ten dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niestety w okresie zimy problem jeszcze bardziej się nasila, ponieważ skóra przeżywa „szok” w chwili, kiedy wychodzimy z ciepłego mieszkania na dwór. Nie można temu zapobiec, dlatego w okresie zimy należy stosować odpowiednie kosmetyki, które bogate są w filtry UV, witaminę PP oraz C. Warto także udać się do kosmetyczki, u której zastosujemy terapię łagodzącą, której celem będzie wzmocnienie kruchych naczynek krwionośnych.

Laseroterapia

Jeżeli pękające naczynka stanowią ważny problem natury estetycznej można skorzystać z nowoczesnego oraz w pełni profesjonalnego zabiegu, jakim jest laseroterapia. Dzięki tej metodzie raz na zawsze pozbędziemy się brzydkich pajączków. Warto wspomnieć, że metoda ta jest bezinwazyjna, zaś laserowe zamykanie naczynek sprawdza się zarówno na nogach jak i twarzy. Laser przenika przez skórę nie uszkadzając jej powierzchni. Stykając się z hemoglobiną, zmienia się w ciepło, a tym samym powoduje obkurczenie się a następnie zamknięcie naczynka krwionośnego. Jeżeli zmiany są duże czasem trzeba powtórzyć zabieg. Zanim jednak przeprowadzony zostanie zabieg należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do jego wykonania, a także postępowaniem pozabiegowym. Dzięki temu zapewnimy sobie pełne bezpieczeństwo a także stu procentową efektywność zabiegu. Niezwykle istotna jest jednak odpowiednia pielęgnacja skóry wrażliwej.

African Mango gdzie kupić – w przypadku problemów z wagą polecam ten produkt.