Nowoczesne rozwiązania architektoniczne

Jeżeli poszukujemy trwałych i eleganckich balustrad czy też zadaszeń przed budynkiem możemy obecnie mnie wykorzystać rozwiązanie oparte na szkle hartowanym, dodatkowo wykorzystać elementy wykończenia ze stali nierdzewnej.

Oczywiście szkło hartowane jest materiałem wytrzymałym, w tym przypadku zwykłe tafla szkła nie sprawdziły by się, mogłyby pękać pod wpływem temperatury. Szkło hartowane podgrzewane jest do temperatury 650 stopni Celsjusza, następnie szybko schłodzone, dzięki czemu otrzymuje właściwości pozwalające na zastosowanie w budownictwie. Oczywiście chodzi o wytrzymałość przykładowo na zmiany temperatury, kiedy wahania w pewnych porach roku mogą wynosić nawet 20 stopni Celsjusza w ciągu doby. Dlatego należy wykorzystywać szkło hartowane o odpowiedniej grubości.

Nowoczesne rozwiązania architektoniczne

Dlaczego warto wybrać daszki całoszklane?

Obecnie coraz częściej w budynkach firmowych czy też domach prywatnych spotykamy szklane balustrady, są to z pewnością eleganckie elementy wykończenia na zewnątrz. Balustrady można zastosować także na wewnątrz budynków, przykładowo na klatkach schodowych. Z pewnością sprawdzą się na balkonie czy też na tarasie, często szklane zadaszenia czy te szklane barierki znajdziemy w centrach handlowych czy też różnych budynkach użyteczności publicznej. Jest to ciekawa alternatywa dla barierek wykonanych przykładowo z betonu, czy też z drewna, oczywiście można dopasować ich kształt oraz rozmiar do danego budynku czy też udanego tarasu. Firmy, które dostarczają tego rodzaju materiały oferują często także wykonanie planu, oraz montaż na miejscu.

Szkło jest często wybierane ze względu na łatwość konserwacji, w przypadku balkonów tradycyjnych, przykładowo drewnianych raz na kilka lat należy balustrady odnowić, zaimpregnować. Zastosowanie wykończeń ze stali nierdzewnej to nie tylko elegancki wygląd, ale także stabilność konstrukcji, z pewnością tego typu rozwiązania można zastosować w przypadku nowoczesnych budynków.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem architektonicznym są daszki całoszklane, mogą być przymocowane za pomocą linek stalowych, belek metalowych, które przyczepione są do elewacji budynku. Możemy zastosować bardzo wiele ciekawych rozwiązań, które z pewnością będą bardzo praktyczne oraz będą bardzo dobrze wyglądały na naszym budynku. Tego typu zadaszenia oraz balustrady z pewnością są bardzo uniwersalnym pomysłem, które będą pasowały do wielu różnych budynków.