Niezapomniane wycieczki do Rumunii

Poszukiwanie inspirującego, malowniczego miejsca, w którym spędzi się wakacje nie jest sprawą prostą. Osoby, które lubią podróżować i poznawać nowe kultury z reguły wybierają miejsca w których jeszcze nie były. Wiele zależy od indywidualnych zainteresowań i budżetu. Egzotyczne wakacje w odległych zakątkach nie należą do najtańszych.

Jeśli jest się początkującym obieżyświatem warto rozpocząć swoją przygodę, zwiedzając na przykład Europę. Jej malownicze krajobrazy zapierają dech w piersiach. Kraje europejskie cechuje niezwykła gościnność mieszkańców.

Decydując się na wycieczki do Transylwanii, nie powinny więc dziwić zwyczaje całowania kobiet w rękę. Jest to tutaj na porządku dziennym.Kraj ten jest polecany osobom, które fascynują się architekturą. Zamki, które można tu zobaczyć prawdopodobnie należą do najbardziej spektakularnych budowli. Imponują zdobieniami i fortecznymi zabudowaniami.Nie lada atrakcją turystyczną jest zamek w Branie. Zna go każdy, kto słyszał o słynnym Draculi. Turyści tłumnie odwiedzają to miejsce.

Rumunia jest krajem w którym odnotowano największą ilość niedźwiedzi brunatnych. I o dziwo, polowanie na te wspaniałe zwierzęta nie jest zabronione.

Zagraniczni turyści bardzo cenią dobie wyroby, które można tutaj nabyć. Są to między innymi wspaniałe hafty, wyroby garncarskie, pisanki i kryształy. Są one na prawdę wysokiej jakości. Wykonane z należytą starannością, często w bardzo przystępnej cenie.

Ciekawostką może być fakt, że w tym kraju nie obchodzi się święta zmarłych. Każdy mieszkaniec, który chce uczcić pamięć bliskiej osoby, która odeszła, może samodzielnie wybrać dzień jej czci. Często jest to po prostu data śmierci lub urodzin danej osoby. Z całą pewnością jest to kraj, który warto odwiedzić. Jako miejsce docelowe lub chociaż przejazdem. Wspaniałe widoki rekompensują trud podróży, a cena tego typu wyprawy nie jest rujnująca dla kieszeni. Cudowne wspomnienia, gościnni ludzie, czego chcieć więcej.